Protez Model Tırnaklar Hakkında Bütün Bilgiler

Protez Model Tırnaklar Hakkında Bütün Bilgiler!

Tırnak bakımı sağlığınız için çok önemlidir. Tırnaklar, keratin adı verilen bir proteinden oluşan katmanlı bir yapıdan oluşur. Diyetiniz, tırnaklarınızın yapısını etkileyen faktörlerden biridir. Sağlıklı beslenen kişilerin tırnak yapısı da oldukça iyi durumdadır.

Düzenli bakım ile daha sağlıklı ve güzel bir görünüm elde edilebilir. Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirirseniz tırnaklarınızın daha sağlıklı bir yapıya sahip olduğunu göreceksiniz. Stres ve kaygı gibi psikolojik sorunlar nedeniyle gün içinde tırnak yeme alışkanlığı olan kişilere sıklıkla takma tırnak önerilebilir. Takma tırnak yöntemi ile kırılgan, uzaması zor, incelen tırnaklara ve özellikle tırnak yeme alışkanlığına veda edebilirsiniz.

Bakım Süreci Nasıl Oluyor?

Tırnakları daima kuru ve temiz tutun. Bu, bakterilerin tırnaklarınızın altında büyümesini önler. Su ile uzun süreli temas tırnakların çatlamasına neden olabilir. Bulaşık yıkarken pamuklu eldiven giyin, temizlerken kimyasal jeller kullanın ve ne kadar temiz olursa, cildiniz o kadar kuru olur.

Genellikle triklosan içeren “antibakteriyel” sabunlar olarak adlandırılan güçlü kimyasallardan kaçının ve bunun yerine çay ağacı yağı veya okaliptüs gibi doğal antibakteriyel maddeler kullanın. Düzenli manikür ve pedikür yaptırın. Bu işlemde kullanılan malzemelerin hijyenik olması çok önemlidir. Her gece yatmadan önce veya gün aşırı nemlendiricinizi tamamlamayı unutmayın. El kremi kullanırken losyonu tırnaklarınıza masaj yardımı ile ellerinize uygular gibi uygulayınız.

İstediğiniz uzunlukta dayanıklı, kusursuz tırnaklara sahip olmak isteyebilirsiniz. Ayda bir kez tırnaklarınızla vakit geçirerek akrilik ve jel teknikleriyle tırnaklarınızda istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. İlk olarak profesyonel bir manikürcü, sıvıyı pudra ile karıştırır ve bu karışımı tırnaklarınıza uygular. Bu karışım- endişelenmeden tüm tırnaklarınızı kaplar. Ürün hava ile temas ettiğinde sertleşir. Bu işlem sırasında keskin bir koku fark edebilirsiniz, ancak bu normal ve zararsızdır.

Akrilik tırnak teknolojisi esas olarak kırılgan tırnaklar için kullanılır. Jel tekniği daha güçlü tırnak yapısına sahip kişiler için uygundur. Jel teknolojisi kullanılarak yapılan takma tırnak uygulaması ile tırnak problemleriniz ortadan kalkacaktır. Jel teknolojisi, ayak ve el tırnakları için kalıcı oje işlevi nedeniyle sıklıkla tercih edilir ve hayatınızı kolaylaştırır. Doğal bir görünüm elde etmenin yanı sıra temiz, kusursuz tırnaklara sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OlaBahis | bonus veren siteler