Hindistan cevizi yağı kepeği önlüyor

Hindistan cevizi yağı kepeği önlüyor

Hindistan cevizi yağı ölü cildi tedavi etmek için kullanılırken aynı zamanda saç bakımı için de kullanılabilir. Yan etkisi yoktur ve sedef hastalığı, dermatit, egzama ve yanıklar gibi bir dizi cilt problemini tedavi edebilir. Hindistan cevizi yağı ayrıca çatlak izlerini gidermeye ve selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Çatlamış dudakları önlemek için dudaklarınıza düzenli olarak birkaç damla hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.

Saç bakımı

Hindistan cevizi yağı saç büyümesi için son derece faydalıdır ve saç parlaklığını arttırmaya yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı ile yapılan beş dakikalık bir kafa derisi masajı sadece dolaşımı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda kaybolan besinlerin takviyesinde de yardımcı olur. Ayrıca kepek önlemeye de yardımcı olur.

Hindistancevizi yağı, artrit ağrısını hafifletmek için de kullanılır. Kemiklerde kalsiyum ve magnezyum emme yeteneğini geliştirir. Diyet yağları arasında hindistan cevizi yağı, oksidasyona en az hassastır, bu da pişirme için en güvenli bir yağ olduğu anlamına gelmektedir.

Kaynak: iceriksistemi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.