Granit Tencere İlk Kullanımına Dikkat

mutfakaletlerijpg_346_3

Son dönemlerde hemen her mutfağın gözdesi olan granit tencerelerin ilk kullanımında bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Yeni alınan bir granit tencerenin ılık suyla tıkanması ve kurumadan kesinlikle kaldırılmaması tavsiye ediliyor. İyice kuruduktan sonra granit tencere, başka bir tencereyle iç içe gelmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Granit tencerede ilk defa yemek pişirilecekse tencerenin her yerini yağlamakta fayda var. Ews markası, granit tencere alanında oldukça fazla model üretmekte ve kullanıcıların güvenini kazanmaktadır.

Genel olarak granit tencere takımı konusunda birtakım detaylara özen göstermek gerekiyor. Bu detaylar sayesinde tencerenin kullanım ömrü daha uzun oluyor. Yemek yaparken metal kaşık veya çatal değdirilmemesi konusunda uzmanlar uyarıyor. Ayrıca bazı yemekleri soğutmak için tencereyi soğuk suya oturtma yönteminin uygulanmaması gerekiyor. Olabildiğinde elde yıkamaya özen göstermek ve süngerin yumuşak kısmıyla temizlenmesi konusunda dikkat edilmesi öneriliyor. Kullanım konusunda dikkat edilmesi gereken bu hususlar sayesinde granit tencereler daha uzun süre sağlıklı kalabilmektedir. Farklı modellere ve büyüklüklere sahip granit tencereleri incelemek ve satın almak için hemen tıklayınız.

Granit Tencere Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Mutfakta büyük bir kolaylık sağlayan granit tencerelerin temizliği konusunda da kolaylık elde etmek mümkün. Daha çok elde yıkanması tavsiye edilse de çok acil durumlarda bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Makinede yıkama işleminde zarar görmeyen bir yapıya sahip. Sudan geçirip ters şekilde makineye yerleştirilen granit tencere seti, oldukça temiz bir şekilde yıkanabiliyor. Ayrıca elde yıkama konusunda da büyük rahatlık sağlıyor ve makine yoksa bile kısa süre içinde tertemiz oluyor. Yapışmaz özelliği sayesinde kurumuş yemek kalıntıları bile süngerin yumuşak kısmıyla hemen çıkıyor.

Kullanım ve temizlik konusunda sunmuş olduğu pratiklikler sayesinde granit tencereler, son dönemlerde daha da yaygın bir hale geldi. Hem küçük hem de profesyonel mutfaklarda farklı boyutları ile yerini aldı. Bu sayede farklı yemekleri pişirmek için de kullanılabiliyor. Granit tencere fiyatları modeline, büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Yine de en uygun fiyatlarla sunulan granit tencerelere buraya tıklayarak herkes ulaşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | En kolay yolu | Dijital Ajans | OlaBahis | bonus veren siteler