Göz altı torbalarını azaltan 5 besin

Göz altı torbalarını azaltan 5 besin

Tabii ki, her çeşit pahalı göz kremini kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak buzdolabından bu yiyeceklerden bir çiftini almak çok daha kolay! Bu bütçe dostu ürünler, gözlerinizin altındaki koyu halkaları azaltma konusunda oldukça verimli.

Göz altı torbalarınıza elveda deyin ve hemen bu 5 besinden birini denemeye başlayın.

Tam yağlı süt

Tam yağlı süt, göz altı torbalarından kurtulmanıza yardımcı olacak mükemmel bir besin. Tam yağlı sütteki laktik asit cilt üzerinde tedavi edici bir etkiye sahiptir ve ayrıca cildi nemlendirir. İki pamuk topunu soğuk süte batırın ve birkaç dakika gözünüzün altına koyun.

Yumurta akı

Göz altı torbalarından kurtulmak için bir başka kullanışlı yöntem de yumurta akı kullanmaktır. Sadece gözlerinizin altındaki koyu halkalarla savaşmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizi daha da sıkılaştıracak ve kırışıklıkları önleyecektir. İki beyaz küçük kasede yumurta akını sarısından ayırın. Yumurta akını çırpın ve küçük bir fırça ile gözlerinizin altına uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Yeşil veya siyah çay

Hem yeşil hem de siyah çay cildinizde tedavi edici bir etkiye sahiptir ve ayrıca şişliği azaltır. İki adet poşet çayı bir dakika kadar bir bardak sıcak suda bekletin ve çıkarıp yarım saat boyunca buzdolabında bekletin. Daha sonra gözlerinize yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Yeşil çay ile yapmak istiyorsanız, aynı işlemi yeşil çay ile yapıp, bir buz kabına dökün ve ardından dondurun. Tamamen donduklarında, buzu bir beze sarabilir ve birkaç dakika boyunca gözlerinizin altına koyabilirsiniz.

Salatalık

Güzellik merkezlerinde gözlere koyulan salatalık dilimlerine hepimiz rastgelmişizdir. Salatalık, içerdiği antioksidanlar sayesinde göz altı torabalarına karşı çok iyi çalışır. Tedavi edici bir etkiye sahiptir ve şişliği azaltır. Gözlerinize iki adet soğuk salatalık dilimi koyun ve yaklaşık beş dakika boyunca bekletin.

Çiğ patates

Buzdolabında hiç salatalık yok mu? Kilerde eski bir patates olup olmadığını kontrol edin. Patatesler salatalık için bir alternatif olabilir. Bir patatesi soyun, dilimler halinde kesin ve sonra gözlerinizin altına birer dilim koyun. Patates dilimleri ayrıca gözlerinizin altındaki fazla nemi gidermeye yardımcı olur.

Kaynak: uzaktanhaber.com

Bir cevap yazın